Jastrzębia Góra - oceny wg. turystów:
średnia 3.78 na podstawie 72 opinii

Gdzie spędzić kolejne wakacje nad morzem? Polscy urlopowicze coraz częściej decydują się na wybór małych, klimatycznych nadmorskich kurortów. Jednym z nich jest Rozewie, określane mianem Przylądka Rozewie. Co roku miejsce to odwiedzane jest przez duże grupy polskich i zagranicznych turystów. Zastanawiasz się, dlaczego? Choć miejscowość jest niewielka to ma ona wiele do zaoferowania, o czym przekonasz się już za chwilę.

Rozewie - położenie

Cieszący się coraz większą popularnością wśród turystów Przylądek Rozewie, położony jest nad samym brzegiem Morza Bałtyckiego, na tzw. Pobrzeżu Kaszubskim, niecałe 2 km od Jastrzębiej Góry ok. pięciu kilometrów od Władysławowa. 

Rozewie jest niewielką miejscowością, która kilka lat temu stała się głównym punktem turystycznym na mapie Polski. Będąc na wakacjach w Jastrzębiej Górze, obowiązkowo odwiedzić należy Rozewie. Dlaczego? Otóż wbrew pozorom te dwie miejscowości mają ze sobą jedną wspólną cechę, a mianowicie łączy je punkt linii brzegowej tzw. Gwiazda Północy. Jeszcze do niedawna za najdalej wysunięty punkt Polski uważano właśnie Rozewie, stąd też wzięła się jego nazwa Przylądek Rozewie. Dzisiaj wiadomo już, że ten punkt zlokalizowany jest w Jastrzębiej Górze.

Przylądek Rozewie - jakie atrakcje turystyczne?  

Jak już wiesz Rozewie jest malutką wsią położoną nad samym morzem. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów pochwalić się ona może dużą ilością interesujących atrakcji turystycznych. 

Znakiem rozpoznawczym Rozewia jest "Latarnia Morska Rozewie". Biało-czerwona budowla ulokowana jest w centrum miasteczka, dlatego też stała się ona główną atrakcją dla zwiedzających. Latarnia Rozewie jest najstarszą latarnią znajdującą się na wybrzeżu. Co więcej z budowlą tą wiąże się pewna legenda, która głosi, że w dawnych czasach, w miejscu jej powstania osadnicy regularnie palili tam ogniska w trosce o ludzi podróżujących statkami po Morzu Bałtyckim. 

Dzisiaj latarnia otwarta jest na turystów, którzy mogą do niej wejść by obejrzeć ją od środka, dodatkowo bardzo często organizowane są tam różnego rodzaju wystawy eksponatów wypożyczonych z Morskiego Muzeum Gdańskiego.

Przylądek Rozewie to także przepiękny rezerwat przyrody o powierzchni 12 ha. Zwiedzający liczyć mogą na bliskie spotkanie z lokalnymi gatunkami roślin oraz nadmorskich zwierząt.

Przylądek Rozewie - miejscem idealnym na rodzinne wakacje?

Rozewie jak na niewielką miejscowość przystało jest oazą spokoju. Przybywający tu urlopowicze liczyć mogą na ciszę oraz moc atrakcji. Odnajdą się tutaj turyści, którzy preferują zarówno bierny jak i aktywny rodzaj wypoczywania. Błogie wylegiwanie się nad brzegiem morza można połączyć ze zwiedzaniem okolicznych zakątków.

 

 

 

Skaliste wybrzeże jest miejscem idealnym na długie rodzinne spacery, z kolei w centrum Rozewia czekają na Ciebie zabytki oraz muzea, które należy odwiedzić by lepiej poznać historię popularnego Przylądka Rozewie. Podobnie jak w każdym innym nadmorskim kurorcie tak samo i tutaj zasmakować można w najsmaczniejszych, regionalnych potrawach.

 

Dostępność noclegów w obiekcie wolne dni zajęte dni
Oceny turystów:
Średnia ocena:
5
Standard obiektu:
czy polecasz innym?
cena
obsługa
atrakcyjność dla dzieci
dodaj opinieDodaj opinię
Opinie gości:
2021
margaretka
O tak! Zdecydowanie warto zobaczyć to miejsce. Pięknie!
Ta reklama została wyświetlona: 61679 razy

ZALOGUJ SIĘ JAKO TURYSTA

lub

zaloguj się jako użytkownik w portalach ip:tourism:

Błędny login lub hasło, spróbuj jeszcze raz.

Nie masz konta?

zarejestruj się: (zajmie to ok. 25 sek)

ZALOGUJ SIĘ JAKO BIZNES - WŁAŚCICIEL

OBIEKTU NOCLEGOWEGO, GASTRONOMII, ATRAKCJI
Kliknij tu >>

: Jastrzebia-Gora.com!

Kliknij aby zadzwonić
Sukces!

Twoje zgłoszenie zostało wysłane!

your image
your image
your image