Jastrzębia Góra - oceny wg. turystów:
średnia 3.78 na podstawie 72 opinii

Rezerwat Przyrody "Dolina Chłapowska"

Wąwóz Chłapowski znajduję się między Rozewiem, a Chłapowem. Rezerwat utworzony został w 2000 roku. Położony jest w północnej części Kępy Swarzewskiej. Ochroną objęty jest obszar wąwozu znajdujący się w granicach Nadmorskiego Parku KrajobrazowegoDolina Chłapowska jest głębokim obniżeniem powstałym na skutek erozyjnej działalności wód powierzchniowych. Długość wąwozu wynosi około 500 metrów. Maksymalna głębokość to 50 metrów. Dnem wąwozu wzdłuż ścieżki do morza okresowo przepływa niewielki potok. Jak dojść do wąwozu?

W Chłapowie należy się kierować w stronę Rozewia. Przy głównej drodze zaraz za apartamentowcem „ Klif” znajduje się ścieżka, która prowadzi do tunelu pod szosą. W tunelu jest dość ciemno, a środkiem płynie potok. Po jego przejściu ukazuję się nam piękny widok na wąwóz. Ścieżka zaprowadzi nas do plaży. Po drodze są ławeczki na których można odpocząć i podziwiać otaczającą nas przyrodę. Aby z plaży wejść do wąwozu kieruj się na "Wejście numer 15 Chłapowo"

Warto zobaczyć
Warto wiedzieć
Najczęściej zadawane pytań o Jastrzębią Górę

Przeglądając różne fora, grupy na FB, dostając zapytania przez FB itd, doszliśmy do wniosku, że brakuje opracowanych pytań i odpowiedzi o Jastrzębiej Górze. Oto one :)

czytaj więcej
Jaka naprawdę jest Jastrzębia Góra?

Jastrzębia Góra swoją sławę zawdzięcza szczególnie wartościom przyrodniczym i pięknym plażom. Plaża w rejonie Jastrzębiej Góry jest jedną z atrakcyjniejszych nad polskim morzem. Cicha, czysta i szeroka stanowi idealne miejsce dla kąpieli słonecznych i wodnych. O malowniczym położeniu Jastrzębiej Góry słyszeli chyba wszyscy. Ta atrakcyjna miejscowość położona jest na zalesionym brzegu klifowym.

czytaj więcej
Najfajniejsze atrakcje w Jastrzębiej Górze

Stworzyliśmy dla Ciebie TOP 10 atrakcji, dzięki którym zyskasz ciekawe wspomnienia i nie będziesz żałował nawet minuty swojego wykorzystanego czasu.

czytaj więcej
Co nam zagraża w czasie urlopu?
Wyjeżdżając na urlop, bierzemy pod uwagę wyłącznie wizję dobrej zabawy. Czasem jednak warto być realistą i założyć z góry pewne popularne wakacyjne ni...
czytaj więcej
Dlaczego warto przyjechać zimą do Jastrzębiej Góry?
Jastrzębia Góra w zimę? Dlaczego nie! Przeczytajcie dlaczego warto przyjechać tu również w chłodniejszym okresie roku!
czytaj więcej
Warto wiedzieć - zobacz więcej

ZALOGUJ SIĘ JAKO TURYSTA

lub

zaloguj się jako użytkownik w portalach ip:tourism:

Błędny login lub hasło, spróbuj jeszcze raz.

Nie masz konta?

zarejestruj się: (zajmie to ok. 25 sek)

ZALOGUJ SIĘ JAKO BIZNES - WŁAŚCICIEL

OBIEKTU NOCLEGOWEGO, GASTRONOMII, ATRAKCJI
Kliknij tu >>

: Jastrzebia-Gora.com!

Kliknij aby zadzwonić
Sukces!

Twoje zgłoszenie zostało wysłane!