Jastrzębia Góra - oceny wg. turystów:
średnia 3.78 na podstawie 72 opinii

Najfajniejsze atrakcje w Jastrzębiej Górze

Jesteś w Jastrzębiej Górze lub planujesz swój wyjazd i chciałbyś ten czas spędzić aktywnie, bądź odwiedzić ciekawe miejsca? W takim razie dobrze trafiłeś! Stworzyliśmy dla Ciebie TOP 10 atrakcji, dzięki którym zyskasz ciekawe wspomnienia i nie będziesz żałował nawet minuty swojego wykorzystanego czasu. Ranking stworzyliśmy na zasadzie poleceń podawanych nam przez ludzi, którzy w JG przeżyli niejeden sezon i niejedną atrakcję testowali na własnej skórze. Możesz więc mieć pewność, że Topka przygotowana jest w sposób demokratyczny, a miejsca na niej podane to prawdziwa gratka dla miłośników Jastrzębiej Góry.  

Zapraszamy do zapoznania się z listą. Pod poszczególnymi atrakcjami znajdziesz o nich parę informacji, które być może pomogą Ci podjąć ostateczną decyzję, co warto zobaczyć!


1. Plaża i klif


Plaża w Jastrzębiej Górze jest na swój sposób wyjątkowa. Szeroka i czysta, jest chętnie odwiedzana przez turystów, ale wejście na nią bywa męczące, gdyż trzeba pokonać schodki. Nie są one szczególnie uciążliwe, ale dla osób nielubiących wysiłku fizycznego, mogą okazać się niewielką przeszkodą. Natomiast warto! Warto pobyć na wyjątkowej i zadbanej plaży, a także warto wejść na klif, żeby podziwiać z niego piękne widoki i panoramy. Szczególnie polecane są zachody słońca.

2. Promenada Światowida


Promenada Światowida to prawdziwa wizytówka Jastrzębiej Góry. Wzdłuż niej ciągnie się rząd straganów i sklepików, barów mniejszych i większych oraz różnorakich atrakcji. Czterokołowce, baloniki dla dzieci; pamiątki i piwo dla dorosłych to tylko kilka z wielu rzeczy, które mogą zainteresować turystę w każdym wieku. Promenada to także doskonałe miejsce na obiad lub na schronienie się przed brzydką pogodą. No i ten widok na morze!

3. Coctail Bar Max


Adres: Droga Rybacka 60, Jastrzębia Góra

Telefon: 691 450 000

Godziny otwarcia: 

Codziennie 08:00 – 05:00 

Coctail Bar Max to jedyne takie miejsce w Jastrzębiej Górze. Kto z nas nie marzył o przepysznym drinku, zrobionym z ulubionych owoców ,,na miarę’’? Tutaj mamy tego pełną możliwość. Wystarczy powiedzieć barmanowi dokładnie, na co mamy ochotę i voilà! Przepyszny koktajl, skomponowany z naszych ukochanych składników, wędruje w nasze ręce, pięknie podany. W Coctail Barze, owoce sprowadzane są z najdalszych i najbardziej egzotycznych zakątków świata, żeby umożliwić tworzenie nawet najbardziej wymyślnych kreacji. Poza tym, w Barze jest dostępny szeroki wachlarz innych alkoholi, nawet tych trudno dostępnych. Wszelkie napoje można dostać również w wersji bezalkoholowej. 
4. Wąwóz Lisi Jar


Chodzenie po Lisim Jarze bywa uzależniające!  Turyści sprawdzają tę trasę w każdych możliwych warunkach: w dzień, w nocy, podczas ulewy, itd. Za każdym razem, wrażenia z przygody są inne, ale zawsze przyjemne. Wycieczka po wąwozie to świetna sprawa dla osób, które chcą odetchnąć od spacerowania po plaży. Warto także wybrać się z jednego końca na drugi, gdyż Lisi Jar kończy się w pobliżu latarni Rozewie. 


5. Muzeum Figur Woskowych


Adres: Promenada Światowida, Jastrzębia Góra

Telefon: 781 764 574

Godziny otwarcia: 

pon.-pt.: 11:00 – 18:00

sob.-niedz.: 10:00 – 18:00

Kto by nie chciał strzelić sobie fotki z Rambo albo z Jackiem Sparrowem? W Muzeum Figur Woskowych w JG zobaczysz słynne postaci ze świata filmu, muzyki, sportu i polityki. Dzieciaki z pewnością ucieszą się ze spotkania Scooby’ego Doo i Myszki Miki, a także Smerfów czy Gargamela. Muzeum samo w sobie nie jest wielkich rozmiarów, ale warto wybrać się tam z rodziną i odkryć, jakie jeszcze figury kryją się między czterema ścianami budynku.

6. Obelisk Gwiazda Północy


Leżący w Jastrzębiej Górze pamiątkowy obelisk wykonany z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Jastrzębiej Góry, który wyznacza najdalej wysunięte na północ miejsce w Polsce. Obelisk położony jest w pobliżu klifu, z którego możemy zobaczyć wspaniały widok na może, bardzo chwalony przez turystów. Podobno warto się tam wybrać dla samej panoramy. 


7. Park KrajobrazowyPark Krajobrazowy to bogactwo flory i fauny, dzięki której pobyt w Jastrzębiej Górze kończy się poczuciem odświeżenia i zdrowotności. Morskie powietrze dostarcza jod, który słynie z właściwości wzmacniających organizm, a dzięki Parkowi, powietrze jest świeże i czyste. Na terenie Parku utworzono 13 rezerwatów przyrody oraz ścieżki przyrodnicze, np. Przylądek Rozewie, Lisi Jar i Bielawa na torfowiskach. Możemy korzystać z wytyczonych szlaków zarówno pieszych, jak i rowerowych. W Parku występują wszystkie typy brzegów morskich, charakterystyczne dla południowego Bałtyku


8. Dom Whisky


Adres: Droga Rybacka 60, Jastrzębia Góra

Telefon: 691 38 00 00

Godziny otwarcia:

Codziennie 12:00 – 00:00

Dom Whisky to atrakcja powiązana z Coctail Bar Max, ponieważ za obie te rzeczy, odpowiadają te same osoby. Jak sama nazwa wskazuje, w budynku „mieszka” wiele odmian tegoż bursztynowego trunku. ? Ale podają tam nie tylko whisky. Szeroka baza alkoholi czeka na turystów i ich kubki smakowe. Odwiedzający chwalą sobie świetny klimat i atmosferę wnętrza oraz graną codziennie muzykę na żywo. Barmani chętnie przygotowują drinki wymyślone przez klienta, za niewysoką cenę. W Domu Whisky można także pograć ze znajomymi w planszówki, popijając ulubiony alkohol. 

9. Park Wodny


Adres: Rozewska 40-42 (Primavera), Jastrzębia Góra

Telefon: 58 774 45 51 wew. 5; 58 674 91 67 wew. 5


Od brodzika dla dzieci, poprzez Basen Rekreacyjny, aż do Zjeżdżalni „Anaconda”! W Primaverze mieści się Park Wodny, powstały z myślą o rodzinach z dziećmi i ich aktywnym wypoczynku. W budynku mieszczą się różne baseny i wodne atrakcje, różniące się od siebie stopniem „trudności”. Spokojne pływanie w brodziku dla maluchów, relaksująca kąpiel w jacuzzi dla rodziców, a dla żądnych dreszczyku emocji, pokręcone zjeżdżalnie. Prócz tego, w Parku Wodnym znajduje się wiele odmian saun, np. sauna różana czy lodospad, a także prowadzone są indywidualne zajęcia rekreacyjne z elementami nauki pływania dla dzieci w wieku 4 lat.


10. Nordic Walking


Jastrzębia Góra jako jedna z nielicznych nadmorskich miejscowości pochwalić może się rozbudowanymi i atrakcyjnymi trasami dla osób trenujących na co dzień nordic walking. Zostały tu zlokalizowane trzy trasy Nordic Walking (zielona, czerwona i czarna), dzięki czemu każda z trenujących osób dobierze plan treningowy odpowiedni do własnych możliwości. Kompleks rekreacyjny nosi nazwę Nordic Walking Park Jastrzębia Góra. Trasy różnią się od siebie długością oraz stopniem trudności, a dodatkowym udogodnieniem jest umieszczenie specjalnych tablic informacyjnych zawierających, m.in. plan całej trasy oraz ilustracje przykładowych ćwiczeń na rozgrzewkę.


Sprawdź atrakcje  w Dębkach

Zobacz domki w Dębkach

ZALOGUJ SIĘ JAKO TURYSTA

lub

zaloguj się jako użytkownik w portalach ip:tourism:

Błędny login lub hasło, spróbuj jeszcze raz.

Nie masz konta?

zarejestruj się: (zajmie to ok. 25 sek)

ZALOGUJ SIĘ JAKO BIZNES - WŁAŚCICIEL

OBIEKTU NOCLEGOWEGO, GASTRONOMII, ATRAKCJI
Kliknij tu >>

: Jastrzebia-Gora.com!

Kliknij aby zadzwonić
Sukces!

Twoje zgłoszenie zostało wysłane!